Kuş Çeşitleri|Al veya Sat|Öğren
Hoşgeldiniz

Sitemizden yararlanmak için Üye Olun
Hoşgeldiniz

Sitemizden yararlanmak için Üye Olun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuş Besleyenlerin Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Taklacı Uçurma

YazarMesaj
Hayalet Sürücü
Admin
Admin
Hayalet Sürücü

Kova Kaplan

Taklacı Uçurma Empty
MesajKonu: Taklacı Uçurma   Taklacı Uçurma Icon_minitimePtsi Tem. 13, 2009 2:55 pm

Aksam saatleri kuslar icin en az risk taysiyan zamanlardir , Ikindin sonrasi Kirlangiclarin hareketli olduklari zamanlar

malesef Ankarada en riskli saatler öğleden sonraları,
hele yoğun sıcakları yaşadığımız şu günlerde akşama doğru işten gelmeler nedeniyle toplu kuş uçurmalar onları akşam daha fazla avlanmaya yönlendiriyor,
doğan veya şahin dediğimiz türler, akşama doğru boş geçmiyorlar,akşam kızıllığı çökene kadar ,
toplu uçan ırlangıçların arasında dolaşıyorlar, kuşalr bir süre sonra kırlangıçlara alışınca aralarından saldırıya geçiyor, yada başka yerlerden direk gelip uçan kuşlara saldırıyorlar inanın,
ben genelde erken kuşları yemlerim gözlemlerim sabah 5 ile 8 saatleri arasında pek görünmedikleri,
belki başka yerlerde avlanıyor olabilirler ama Ankarada uçuran arkadaşlar için yazın bütün sıcağını yaşadığımız şu günlerde sabah erken saatlerinin hem kuştan verim alma hemde onların sağlığı açısından iyi olacağını düşünüyorum.
atmacalar çok zeki hayvanlar, gözlediğim kadarıyla, hangi çatıda kuş uçtuğunu çok iyi biliyorlar, ve sürekli rotalarıda o yerler, rastgele dolaşmıyorlar,
saygılarımla,

saatlerinde Kuslar zinde olur , ancak yirticilarda zinde, atik olurlar .geceden gelen aclik avlamak icin ideal kilolarina kavusmalarina , avlarini yakalamada en büyük faktör , Aksam saatlerinde Kirlangic saatlerinde Kirlangiclarla ucurmadaki maksat kuslara özel manevra Tirbulansa girme kabiliyeti kazandirmak Kirlangiclarla bir tür antreman ,aylak aylak ucma sevkinden vazgecmeleri, Dag tas kurudu , yirticilar mahallelere indi , Bir tür Mahalle zamparalari gibi Kaplan Beyin gözlemlerindeki gibi , Zamparalarin gözleri pencerede Balkonda olur hangi kusun eti yenir bilirler, Dokunulurluk icgüdüsü , Yirticilarda bu dokunulurluk avlanma ic güdülerine sahipler hedefi secerken onu iyi okumaya calisirlar, kafa sokma gibi Baykuslarda daha belirgin kafa hareketleri mevcuttur,Gözlerinin hedefe kilitler avlarininin hareketlerini analiz ederler, Avlari yaslimi , hastami, veya yeni caylak caylak ucan yavrularmi, secerler . Bizler bir toplulukta en güzel citiri aninda nasil secme icgüsüne sahipsek , Kadinlar daha baska noktalara odaklanabiliyorlar, Bunu sunun icin söylüyorum , Kuslarda yirticilar Cinslerine göre ayri ayri avlanma vakitleri secebiliyorlar , Yavru zamanlarinda avlanma hirslari daha fazladir , Erkek genelde sabah saatlerinde avlanmayi sever , Disiler bunu bütün günede yayabiliyorlar, Kuslarin boyanmalarindaki konusuna kisa bir katkida acilim getirelim ordaki mantik , Kusun kanatlarinin atlarinin boyanmasi , Yirtici hedefe kilitlenir , ilk darbeyi penceleri ile vurur ,zaten penceyi vurdugu an isi bitirir, ancak boyali kusu kirmizi boyayi gördügü an yirticida sok etkisi yapar, refleksleri baska isler, avi yakalamis kabul eder penceler kapalidir , Hani ucaklar inerken tekerlerini actiklari gibi , Kustaki boyayi görünce otamatik bir reaksiyonla pecelerini kapatirlar ,sok etkisi , Gaga hareketlerinde bulunurlar ,Hedefi kacirirlar , kusa vursada , kapali pencedir , kusa yumruk atmis gibi olur, Gecen Ankara ile görüstüm , Aksam saat 17 , sicaklik 39 derece , Allah sizlere kolaylik versin , Bizler Günesin Rengini unuttuk, Bu sene Yagmursuz Gün hatirlamiyorum , Bu gün Pazar saat sabah 08 , gece boyunca cizildeyen yagmur ayni sekilde devam ediyor .Insanlarda yasama zevki diye bir sey kaldigina inanmiyorum , herkes yari Sarhos gibi geziyor yani Yirticilar Insan yeseler isleri cok kolay D vitamininden yoksunlar bunla gelen kronik agrilar vs .vs. Her gün Dua ederim , Allahim birazda bizimkileri göriver diye ,Ne dogru dürüst kis, Ne dogru dürüst Yaz, Her gün Yagmur Kuslar bile ucmakta isteksiz , Aksam saatlerinde terasta Kirlangiclarin ucuslarini izlerdim Bu sene ondan bile yoksunuz , disarda oturulacak Hava yok , Agustosta Kazakla otur , haliyle Mahalle zamparasi bile yok , yakacak enerji, itici enerji toparliyamiyorki ava ciksin , kisacasi iklim sartlarinida göz önünde bulundurmakta yarar var. Efenim Saygilar.
https://kus-cesitleri341.yetkin-forum.com
Hayalet Sürücü
Admin
Admin
Hayalet Sürücü

Kova Kaplan

Taklacı Uçurma Empty
MesajKonu: Geri: Taklacı Uçurma   Taklacı Uçurma Icon_minitimePtsi Ekim 05, 2009 7:20 pm

Afferin Bana Yaa
https://kus-cesitleri341.yetkin-forum.com

Taklacı Uçurma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Taklaci Guvercin Videosu